Úvodní strana                 Profil firmy               Aktuality                     Nabídka                   Reference                  Certifikace                   Napište nám                Kontakt

ČEVAS group s.r.o. - jeřábové, manipulační technika, plošiny, GANTRAIL, Digitální váhy ...

Hilman výrobky pro přesun a stěhování těžkých strojů a zařízení

S Hilmann rollers přesunete zařízení o hmotnosti i přes 1000T. Pracuje na principu otáčejících se ocelových válečků, které tvoří tzv. nekonečný řetěz.

Hilman Rollers jsou dostupné cca ve 100 různých variantách. Nabízí různé druhy válečků s pevným povrchem pro stěhování po přímé linii, s otočnou patkou a uzamykatelnou otočnou patkou pro otáčení stěhovaného těžkého předmětu a jeho přesné ustavení. Hilman umí přesunout jak lehká tak i těžká břemena. K dodání jsou jak luxusní sestavy pro stěhování těžkých břemen, tak i individuální válečky. K dodání je mnoho možností a variant sestav vyhovujících různým požadavkům na přesun strojů a zařízení.

Hilman Rollers jsou vyráběny z materiálů nejvyšší kvality. Silný a odolný ocelový rám řetězu vyrobený obráběním. Válečky vyrobené z pochromované oceli, zvýšená odolnost proti korozi. Na sériově vyráběné produkty je poskytovaná 5-ti letá záruka.

Hilman Rollers sada pro přemísťování strojů standardně obsahuje 4 Hilmann řetězy s 2 řídícími tyčemi a 4 předpjaté podložky (do 3t). Sady jsou dodávány v ocelové bedně, jednotlivé řetězy jsou dodávány samostatně.

Hilman Rollers řetězy jsou vybavené s otočnou nebo pevnou hlavou s hladkým ocelovým nebo drsným diamantovým povrchem. Podle účelu použití může být horní plocha hlavy osazena nosným roštem s výstupky ( D) pro bezpečně převážení břemen s dřevěnou styčnou plochou, nebo neoprenovou podložkou(P) pro převážení strojů s kovovou styčnou plochou, nebo jsou z hladké oceli (S), což je ideální, pokud válečky montujete pod stroj nebo je využíváte jako podstavec pro různé aplikace.

Seznamte se s Hilman Roller výrobky, které splní Vaše požadavky. V případě jakýchkoliv nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Soubor ke stažení: Hilman představení [pdf]


Light Duty Series Deluxe

Jednoduché a bezpečné použití. Pouze zvednout břemeno, nastavit řetězy a přesunout. Vracející se řetěz na Hilmannových válečcích zajistí ovladatelný pohyb na rovných betonových podlahách. Úplně otočná hlava řetězu dovolí ustavit zařízení i v úzkých prostorách.

3 až 8 tunová - sada obsahuje 4 řetězy s otočnou hlavou, 2 řídicí teleskopické tyče, ocelový box


FT Series Deluxe Riggers Kits and Riggers Sets

Luxusní sada Hilmann DELUXE KITS nebo "předbalené kompletní sady" jsou určeny pro přesuny těžkých zařízení, instalaci strojů, nebo údržbu. Sada obsahuje vše co potřebujete pro přesun těžkých zařízení / 4 řetězy s otočnou hlavou s polohovacími zámky a 2 robustní vodící tyče a pevnou ocelovou bednu pro uskladnění. Standardní sada je kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu s 2 odnímatelnými madly. Alternativně lze dodat sadu i bez bedny.

15 až 200 tun - sady jsou dodávány s uzamykatelnou otočnou hlavou na řetězu, s diamantovou nebo ocelovou mřížkou na povrchu hlavy a bez předpjaté podložky.

FT Series je volbou mezi alternativou Kits & Sets , tzn.volbou mezi obyčejnou (kit) a diamantovou (set) styčnou plochou hlavy

FT Series Riggers KIT má nosnost od 15 do 60 tun, s obyčejnou styčnou plochou hlavy

FT Series Riggers SET má nosnost od 15 do 200 tun, s diamantovou styčnou plochou hlavy


ERS Series Deluxe Riggers Kits and Riggers Sets

ERS Series jsou alternativou k FT Series Kits & Sets a nabízí věší možnost použitelnosti u vyšších nosností. ERS Series jsou shora otevřené válečky, které mají možnost instalace odnímatelné otočné hlavy. FT Series mají otočné hlavy trvale instalovány, u ERS Series válečky umožňují v případě potřeby uživatelům snížit celkovou výšku válečků. Otočné horní patky je možné uzamknout a mohou mít horní desku s diamantovým povlakem

ERS Series KIT má nosnost od 15 do 60 tun

ERS Riggers SET má nosnost od 15 do 400 tun

ERS Series obsahuje 4 řetězy, 2 odnímatelná madla

Kits & Set series jsou kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu


Nyton Series Deluxe Riggers Kits and Riggers Sets

Nyton Series Kits a Sets jsou odlišné od FT, ERS a Light Duty Series Kits & Sets. Nyton válečky jsou určeny především k použití na podlahách z pryskyřice, které by se mohly při přesunu zařízení poškodit. Kity s nosností 2 a 4 tuny jsou dodávány s madly odpovídající nosnosti, stejně jako Light Duty Kits. Nyton Kits s vyššími nosnostmi jsou dodávány s ovládacími madly složenými ze dvou částí jako FT Series Kits. Kit & Set nosností je kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu.


Bull Dolly Kits

The Bull Dolly Series jsou nejnovějšími výrobky od Hilman. Jsou k dodání s nylonovými a polyuretanovými válečky, které nepoškodí jakýkoliv druh podlahy. Mají nosnost až 6 tun a jsou k dodání v sadách s nosností až 24 tun. Ocelové válečky jsou také k dodání.

Sada je kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu s 2 odnímatelnými madly. Alternativně lze dodat sadu i bez bedny.

Ke stažení: Detail [pdf]


Hilman Tri-Glide Systems

Tyto 3-bodové zařízení pro stěhování jsou určeny pro pohyb na již hotových podlahách. Jsou k dodání pro stěhování zařízení do hmotnosti 6, 12, 18, 24, 40 tun. Je možno vybrat si kolečka s povrchem z Nylonu, polyuretanu nebo ocelovým, aby vyhovoval požadavkům.

Hilman Rollers’ Tri-Glide bylo vyvinuto na základě požadavků stěhování těžkých předmětů po hladkých, lakovaných, již hotových nebo speciálních podlahách. Zařízení je sestaveno z přední řídící jednotky a dvou zadních stavitelných jednotek. Další zařízení mohou být přidány pro stabilizaci při stěhování větších objemných předmětů. Tri Glide je dalším bezpečným a účelným výrobkem firmy Hilman Rollers.

Všechny Tri Glide Systemy obsahují následující komponenty:

 • Jednu přední-řídící jednotku a dvě stavitelné zadní jednotky
 • Přední jednotka má otočná polstrovaná madla a tažné oko
 • Dvě zadní jednotky mají nastavitelnou šířku a snesou vyšší zatížení

Tri Glides Custom jsou navrženy dle specifických požadavků zákazníka. Toto zařízení se používá například pro stěhování těžkých motorů takovým způsobem aby nedošlo k jejich poškození.

Ke stažení: Detail [pdf]


Hilman OT, NT, T SERIES

SAMOSTATNÉ VÁLEČKOVÉ DOPRAVNÍKY 0,75 - 75 TUN

Určeny pro realizaci základního lineárního pohybu. Válečky jsou používány jako boky ložisek, dopravníků, vodítek, jako kolečka nebo na vozících.

K typickým příkladům použití patří lineární pohyb vlivem tepelné roztažnosti pod pecí nebo tepelným výměníkem, jako vodítka dveří krytů jaderných zařízení, použití v závěsech dopravníků těžkých forem, při odlévání a vytvrzování betonu a také při spouštění těžkých částí lodí nebo celých lodí na vodu, a v neposlední řadě jako kolečka pojezdu velkých tribun.

Díky řadě provedení horních desek, výjimečně pevným materiálům a široké nabídce možných úprav jsou válečkové dopravníky OT, T a NT skutečně špičkovými modely OEM řady Hilman Roller!

The Hilman Motorized Roller System

Hilman Motorized Roller System je poslední inovací od Hilman Rollers a učiní stěhování těžkých břemen ještě jednodušším. Je motorizovanou verzí Hilman válečkového řetězu pro stěhování.

Je navržen pro pohyb po ocelové dráze, má nízký profil, vysokou nosnost pro trvalý, opakující se pohyb těžkých předmětů, např. manipulačních zařízení. Najde uplatnění i při montážích velkorozměrových konstrukcí např. výstavbě mostů.

Hilman Motorized Roller Systém dodáváme „na míru“ jako kompletní systém s ocelovou dráhou, pohonem a válečkovým řetězem.
Nízkoprofilové řešení pro opakující se pohyb těžkotonážního břemene po přímce.

Na obrázku je Hilman Roller System Motorizovaný, který je testován před stálou instalaci ve zkušebně. Zkouška byla provedena pomocí 6-ti individuální 100-tunový Hilman motorizovaných válečků na které byl naložen 360 tunový betonový blok, simulující skutečné max. zatížení po instalaci. Břemeno bylo přesunuto na vzdálenost 160 metrů tam a zpět, rychlostí méně než 0.3m za minutu. Kromě válečků, Hilman dodal více než 180 m dlouhou ocelovou dráhu z přesně obráběných ocelových dílců. Mezi mnohé požadavky na systém patří, že celková výška transportního systému nesmí přesáhnout 508 mm. Hilnan Roller System byl navržen na celkovou výšku 406mm. Systém byl testován po dobu jednoho cyklu a všechny v testu použité komponenty byly použity přímo k instalaci u zákazníka.


Hilman zvedáky TOE JACKS

 • Hydraulika s těžkou klasifikací
 • Držák pro snadnou manipulaci
 • Nízká výška – k nadzvednutí je potřeba mezera pouze 27 mm
 • Odnímatelná páka pumpy pro jednoduchý transport

Hilman Toe zvedák vám umožní dostat se pod zařízení a zvednout jej z 26 mm světlé výšky.
Protože mají zvedací body jak na patě tak na horní části zvedáku.
Jsou perfektním doplňkem k Hilman válečkům.
Hilman Toe zvedáky vyhovují požadavkům ASME B30.1 norem a obsahují tlakové ventily , aby se zabránilo přetížení zvedáku. Navíc, modely 5 a 10 t mohou pracovat jak horizontálně tak i vertikálně. Zvedáky jsou kompletně otočné zcela nezávisle na sobě, proto zvedák lze používat ve stísněných prostorech.
Samozřejmostí je vysoká kvalita Hilman Toe zvedáků.

Ke stažení: Detail [pdf]


Deluxe Toe Jacks

Nosnost 6, 10 a 25 tun

Vlastnosti:

 • Nosnost až 25 t
 • Zvedací palec může být umístěn do různých pozic
 • Silné základové nohy a vypouštěcí ventil zajišťují stabilitu zvedání a pomalé spouštění zvedaných těžkých předmětů
 • Přídavná přípojka hydraulického tlaku umožňuje použití externího zdroje tlaku (čerpadla)
 • Všechny modely mají ruční pumpu s pákovým pohonem
 • Záruka je omezena na 1 rok

Ke stažení: Detail [pdf]

Copyright © 2007-2020 ČEVAS - created by web-evolution.cz
web-evolution | webdesign