Nabídka

Hilman výrobky pro přesun a stěhování těžkých strojů a zařízení

S Hilmann rollers přesunete zařízení o hmotnosti i přes 1000T. Pracuje na principu otáčejících se ocelových válečků, které tvoří tzv. nekonečný řetěz.

Hilman Rollers jsou dostupné cca ve 100 různých variantách. Nabízí různé druhy válečků s pevným povrchem pro stěhování po přímé linii, s otočnou patkou a uzamykatelnou otočnou patkou pro otáčení stěhovaného těžkého předmětu a jeho přesné ustavení. Hilman umí přesunout jak lehká tak i těžká břemena. K dodání jsou jak luxusní sestavy pro stěhování těžkých břemen, tak i individuální válečky. K dodání je mnoho možností a variant sestav vyhovujících různým požadavkům na přesun strojů a zařízení.

Hilman Rollers jsou vyráběny z materiálů nejvyšší kvality. Silný a odolný ocelový rám řetězu vyrobený obráběním. Válečky vyrobené z pochromované oceli, zvýšená odolnost proti korozi. Na sériově vyráběné produkty je poskytovaná 5-ti letá záruka.

Hilman Rollers sada pro přemísťování strojů standardně obsahuje 4 Hilmann řetězy s 2 řídícími tyčemi a 4 předpjaté podložky (do 3t). Sady jsou dodávány v ocelové bedně, jednotlivé řetězy jsou dodávány samostatně.

Hilman Rollers řetězy jsou vybavené s otočnou nebo pevnou hlavou s hladkým ocelovým nebo drsným diamantovým povrchem. Podle účelu použití může být horní plocha hlavy osazena nosným roštem s výstupky ( D) pro bezpečně převážení břemen s dřevěnou styčnou plochou, nebo neoprenovou podložkou(P) pro převážení strojů s kovovou styčnou plochou, nebo jsou z hladké oceli (S), což je ideální, pokud válečky montujete pod stroj nebo je využíváte jako podstavec pro různé aplikace.

Seznamte se s Hilman Roller výrobky, které splní Vaše požadavky. V případě jakýchkoliv nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Soubor ke stažení: Hilman představení [pdf]


Light Duty Series Deluxe

Jednoduché a bezpečné použití. Pouze zvednout břemeno, nastavit řetězy a přesunout. Vracející se řetěz na Hilmannových válečcích zajistí ovladatelný pohyb na rovných betonových podlahách. Úplně otočná hlava řetězu dovolí ustavit zařízení i v úzkých prostorách.

3 až 8 tunová - sada obsahuje 4 řetězy s otočnou hlavou, 2 řídicí teleskopické tyče, ocelový box


FT Series Deluxe Riggers Kits and Riggers Sets

Luxusní sada Hilmann DELUXE KITS nebo "předbalené kompletní sady" jsou určeny pro přesuny těžkých zařízení, instalaci strojů, nebo údržbu. Sada obsahuje vše co potřebujete pro přesun těžkých zařízení / 4 řetězy s otočnou hlavou s polohovacími zámky a 2 robustní vodící tyče a pevnou ocelovou bednu pro uskladnění. Standardní sada je kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu s 2 odnímatelnými madly. Alternativně lze dodat sadu i bez bedny.

15 až 200 tun - sady jsou dodávány s uzamykatelnou otočnou hlavou na řetězu, s diamantovou nebo ocelovou mřížkou na povrchu hlavy a bez předpjaté podložky.

FT Series je volbou mezi alternativou Kits & Sets , tzn.volbou mezi obyčejnou (kit) a diamantovou (set) styčnou plochou hlavy

FT Series Riggers KIT má nosnost od 15 do 60 tun, s obyčejnou styčnou plochou hlavy

FT Series Riggers SET má nosnost od 15 do 200 tun, s diamantovou styčnou plochou hlavy


ERS Series Deluxe Riggers Kits and Riggers Sets

ERS Series jsou alternativou k FT Series Kits & Sets a nabízí věší možnost použitelnosti u vyšších nosností. ERS Series jsou shora otevřené válečky, které mají možnost instalace odnímatelné otočné hlavy. FT Series mají otočné hlavy trvale instalovány, u ERS Series válečky umožňují v případě potřeby uživatelům snížit celkovou výšku válečků. Otočné horní patky je možné uzamknout a mohou mít horní desku s diamantovým povlakem

ERS Series KIT má nosnost od 15 do 60 tun

ERS Riggers SET má nosnost od 15 do 400 tun

ERS Series obsahuje 4 řetězy, 2 odnímatelná madla

Kits & Set series jsou kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu


Nyton Series Deluxe Riggers Kits and Riggers Sets

Nyton Series Kits a Sets jsou odlišné od FT, ERS a Light Duty Series Kits & Sets. Nyton válečky jsou určeny především k použití na podlahách z pryskyřice, které by se mohly při přesunu zařízení poškodit. Kity s nosností 2 a 4 tuny jsou dodávány s madly odpovídající nosnosti, stejně jako Light Duty Kits. Nyton Kits s vyššími nosnostmi jsou dodávány s ovládacími madly složenými ze dvou částí jako FT Series Kits. Kit & Set nosností je kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu.


Bull Dolly Kits

The Bull Dolly Series jsou nejnovějšími výrobky od Hilman. Jsou k dodání s nylonovými a polyuretanovými válečky, které nepoškodí jakýkoliv druh podlahy. Mají nosnost až 6 tun a jsou k dodání v sadách s nosností až 24 tun. Ocelové válečky jsou také k dodání.

Sada je kombinací 4 řetězových válečků o stejné nosnosti daného typu s 2 odnímatelnými madly. Alternativně lze dodat sadu i bez bedny.

Ke stažení: Detail [pdf]


Hilman Tri-Glide Systems

Tyto 3-bodové zařízení pro stěhování jsou určeny pro pohyb na již hotových podlahách. Jsou k dodání pro stěhování zařízení do hmotnosti 6, 12, 18, 24, 40 tun. Je možno vybrat si kolečka s povrchem z Nylonu, polyuretanu nebo ocelovým, aby vyhovoval požadavkům.

Hilman Rollers’ Tri-Glide bylo vyvinuto na základě požadavků stěhování těžkých předmětů po hladkých, lakovaných, již hotových nebo speciálních podlahách. Zařízení je sestaveno z přední řídící jednotky a dvou zadních stavitelných jednotek. Další zařízení mohou být přidány pro stabilizaci při stěhování větších objemných předmětů. Tri Glide je dalším bezpečným a účelným výrobkem firmy Hilman Rollers.

Všechny Tri Glide Systemy obsahují následující komponenty:

 • Jednu přední-řídící jednotku a dvě stavitelné zadní jednotky
 • Přední jednotka má otočná polstrovaná madla a tažné oko
 • Dvě zadní jednotky mají nastavitelnou šířku a snesou vyšší zatížení

Tri Glides Custom jsou navrženy dle specifických požadavků zákazníka. Toto zařízení se používá například pro stěhování těžkých motorů takovým způsobem aby nedošlo k jejich poškození.

Ke stažení: Detail [pdf]


Hilman OT, NT, T SERIES

SAMOSTATNÉ VÁLEČKOVÉ DOPRAVNÍKY 0,75 - 75 TUN

Určeny pro realizaci základního lineárního pohybu. Válečky jsou používány jako boky ložisek, dopravníků, vodítek, jako kolečka nebo na vozících.

K typickým příkladům použití patří lineární pohyb vlivem tepelné roztažnosti pod pecí nebo tepelným výměníkem, jako vodítka dveří krytů jaderných zařízení, použití v závěsech dopravníků těžkých forem, při odlévání a vytvrzování betonu a také při spouštění těžkých částí lodí nebo celých lodí na vodu, a v neposlední řadě jako kolečka pojezdu velkých tribun.

Díky řadě provedení horních desek, výjimečně pevným materiálům a široké nabídce možných úprav jsou válečkové dopravníky OT, T a NT skutečně špičkovými modely OEM řady Hilman Roller!

The Hilman Motorized Roller System

Hilman Motorized Roller System je poslední inovací od Hilman Rollers a učiní stěhování těžkých břemen ještě jednodušším. Je motorizovanou verzí Hilman válečkového řetězu pro stěhování.

Je navržen pro pohyb po ocelové dráze, má nízký profil, vysokou nosnost pro trvalý, opakující se pohyb těžkých předmětů, např. manipulačních zařízení. Najde uplatnění i při montážích velkorozměrových konstrukcí např. výstavbě mostů.

Hilman Motorized Roller Systém dodáváme „na míru“ jako kompletní systém s ocelovou dráhou, pohonem a válečkovým řetězem.
Nízkoprofilové řešení pro opakující se pohyb těžkotonážního břemene po přímce.

Na obrázku je Hilman Roller System Motorizovaný, který je testován před stálou instalaci ve zkušebně. Zkouška byla provedena pomocí 6-ti individuální 100-tunový Hilman motorizovaných válečků na které byl naložen 360 tunový betonový blok, simulující skutečné max. zatížení po instalaci. Břemeno bylo přesunuto na vzdálenost 160 metrů tam a zpět, rychlostí méně než 0.3m za minutu. Kromě válečků, Hilman dodal více než 180 m dlouhou ocelovou dráhu z přesně obráběných ocelových dílců. Mezi mnohé požadavky na systém patří, že celková výška transportního systému nesmí přesáhnout 508 mm. Hilnan Roller System byl navržen na celkovou výšku 406mm. Systém byl testován po dobu jednoho cyklu a všechny v testu použité komponenty byly použity přímo k instalaci u zákazníka.


Hilman zvedáky TOE JACKS

 • Hydraulika s těžkou klasifikací
 • Držák pro snadnou manipulaci
 • Nízká výška – k nadzvednutí je potřeba mezera pouze 27 mm
 • Odnímatelná páka pumpy pro jednoduchý transport

Hilman Toe zvedák vám umožní dostat se pod zařízení a zvednout jej z 26 mm světlé výšky.
Protože mají zvedací body jak na patě tak na horní části zvedáku.
Jsou perfektním doplňkem k Hilman válečkům.
Hilman Toe zvedáky vyhovují požadavkům ASME B30.1 norem a obsahují tlakové ventily , aby se zabránilo přetížení zvedáku. Navíc, modely 5 a 10 t mohou pracovat jak horizontálně tak i vertikálně. Zvedáky jsou kompletně otočné zcela nezávisle na sobě, proto zvedák lze používat ve stísněných prostorech.
Samozřejmostí je vysoká kvalita Hilman Toe zvedáků.

Ke stažení: Detail [pdf]


Deluxe Toe Jacks

Nosnost 6, 10 a 25 tun

Vlastnosti:

 • Nosnost až 25 t
 • Zvedací palec může být umístěn do různých pozic
 • Silné základové nohy a vypouštěcí ventil zajišťují stabilitu zvedání a pomalé spouštění zvedaných těžkých předmětů
 • Přídavná přípojka hydraulického tlaku umožňuje použití externího zdroje tlaku (čerpadla)
 • Všechny modely mají ruční pumpu s pákovým pohonem
 • Záruka je omezena na 1 rok

Ke stažení: Detail [pdf]
Zvedací plošiny, nájezdové rampy

Zvedací plošiny

Zvedací plošiny Faraone se jednoduše převážejí!

 • Všechny zvedací plošiny Faraone mají kompaktní rozměry
  • Zvedací plošina PKS 600 je jediná svého druhu – extra kompaktní – muže se prevážet Fiatem Doblo
  • Zvedací plošina PKS 1000 s pracovní výškou 10 metru muže být prevážena užitkovým vozem
  • Malým pickupem mužete prevézt zvedací plošinu s pracovní výškou nad 14m
 • Zvedací plošina PK53 muže být naložena/vyložena jednou osobou
 • S pomocí nákladního systému SR může jedna osoba umístit zvedací plošinu s pracovní výškou 16 m na užitkový vuz
 • Nově navržený ergonomický koš umožňuje bezpečné a pohodlné zvedání
 • Test na převrácení v nejvíce extrémních situacích

VRS je systém 12 regulovatelných koleček, které umožnují dokonalý přesun bez „vůle”, zaručují nejvyšší stabilitu.

Zvedací plošiny

Hliníkový sloup používaný ve zvedacích plošinách Faraone, zpracovaný na základě vlastního projektu a také ve spolupráci s několika italskými univerzitami, je nejlepším a nejbezpečnejším výrobkem v branži. Proces anodizace hliníku vytváří vytvrzený povrch a zaručuje vysokou trvanlivost na dlouhé léta. Je to jediná plošina, která umožňuje maximální nosnost 200 kg s dvěma osobami na ní.

Odolný, lehký, elegantní a bezpečný, s hliníkovým sloupem a ovládacím systémem zaručuje bezpečnou práci ve výškách.

Uvnitř sloupu se nacházejí 2 řetězy typu FLEYERA s vysokou odolností. Jeden pracovní a druhý bezpečnostní o součiniteli pevnosti 6. Kontrolní systém CCS kontroluje prodlužování každého řetězu a jestliže jeden z nich ukazuje nadměrné opotřebení, zablokuje zvedání plošiny.

Nejlepší řešení. Plynulou rychlost jízdy zajišťují dva poháněné a samobrzdící (neaktivní akcelerátor) kola s elektrickými motory, které jsou ovládané přes elektronickou sestavu technologie MOSFET. Zapomenete na prudké pohyby během plynulé jízdy.

Zvedací plošiny

Díky použití speciální technologie ve zvedacích plošinách Faraone, vyžaduje trakce minimální množství energie. Dva motory s výkonem 500W odebírají energii v závislosti od aktuální rychlosti, bez zbytečného rozptylu. Řídící systém je posílen: malým hydraulickým zařízením, absorbuje ani ne 200W.

Zvedací plošiny jsou vybaveny přenosnou akumulátorovou nabíječkou, která se po nabití automaticky vypne. Během nabíjení speciální systém znemožňuje uvést zvedací plošinu do pohybu, zabezpečuje akumulátor před jeho poškozením.

Solidní, přenosný ovládací panel pro používání v koši i mimo nej. Zvedací plošina je vybavena veškerým nezbytným zařízením, které zaručuje jistou a komfortní práci.

Samohybná plošina - PKS1200, PKS 1000, PKS 1070

Samohybná plošina
 • Široký koš - 100cm, zaručuje velkou pracovní plochu
 • Jednoduchý transport, možné prevážet užitkovým vozidlem
 • Zatahovací ochranný kryt před převrhnutím
 • Hydraulické vyrovnání
 • Ovládání kol z výšky

Samohybná plošina

Samohybná plošina, max. výška 12 metru - PKS 890 XL, PKS 740 XL, PKS 880, PKS 740

Samohybná plošina, max. výška 12 metru
 • Dodaný koš pro zvětšení pracovní plochy
 • Hydraulické vyrovnání
 • Ovládání kol z výšky
 • Otočný koš hydraulicky ovládaný

Samohybná plošina, max. výška 12 metru

Samohybná plošina, max. výška 7,20 metru - PKS 720Z ID, PKS 720Z I

Samohybná plošina, max. výška 7,20 metru
 • Pro bezpečnou práci v rozsahu 180°, nosnost 120 kg
 • Zatahovací ochranný kryt před převrhnutím
 • Koš picking - pevný koš s pultem

Samohybná plošina, max. výška 7,20 metru

Samohybná plošina, max. výška 6,00 metru - PKS 600

Samohybná plošina, max. výška 6,00 metru

Osobní zvedací plošina ze série PKS 600 je zařízením, které je možné převážet malým užitkovým vozidlem (typu Fiat Doblo). Jednoduchá obsluha, prakticky pro každého. Obratná, vhodná do úzkých prostor.

 • Zatahovací ochranný kryt před převrhnutím
 • Super kompaktní
 • Ideální do obchodních sítí a skladů
 • Napájení akumulátoru

Samohybná plošina, max. výška 6,00 metru

Samohybná plošina, max. výška 6,60 metrů - ELEVAH 65 MOVE

Samohybná plošina, max. výška 6,60 metru

Rozměry ve složeném stavu 128x78 cm, výška 169 cm.

 • Umožněno manévrování v maximální výšce
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 580 Kg

Samohybná plošina, max. výška 6,60 metru

Samohybná plošina, max. výška 5,10 metrů - ELEVAH 50 MOVE

Samohybná plošina, max. výška 5,10 metrů

Rozměry ve složeném stavu 102x78 cm, výška 168 cm.

 • Umožněno manévrování ve výšce 3,8 m
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 285 Kg

Samohybná plošina, max. výška 5,10 metrů

Přemísťována manuálně, max. výška 7,22 metru - ELEVAH 70

Přemísťována manuálně, max. výška 7,22 metru

Art. SC01 Systém pro naložení je dostupný na objednávku, skládá se ze 2 ramp, 2 koleček a 1 manuálně nastavitelného navijáku. Standardním vybavením jsou 4 stabilizátory umožňující používání zvedací plošiny na nerovném povrchu.

 • Pult na nářadí uchycený na koši, max. nosnost 60 kg
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 357 Kg

Přemísťována manuálně, max. výška 7,22 metru

Přemísťována manuálně, max. výška 6,08 metru - ELEVAH 61

Přemísťována manuálně, max. výška 6,08 metru
 • Stabilizátory jsou ve standardním vybavení
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 237 Kg

Přemísťována manuálně, max. výška 6,08 metru

Přemísťována manuálně, max. výška 5,07 metru - ELEVAH 50

Přemísťována manuálně, max. výška 5,07 metru
 • Stabilizátory jsou ve standardním vybavení
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 224 Kg

Přemísťována manuálně, max. výška 5,07 metru

Přemísťována manuálně, max. výška 5,05 metru - ELEVAH 53

Přemísťována manuálně, max. výška 5,05 metru
 • Stabilizátory jsou ve standardním vybavení
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 160 Kg

Přemísťována manuálně, max. výška 5,05 metru

Přemísťována manuálně, max. výška 5,10 metru - ELEVAH 50F

Přemísťována manuálně, max. výška 5,10 metru
 • Stabilizátory jsou ve standardním vybavení
 • Nosnost 200 Kg
 • Váha 168 Kg

Přemísťována manuálně, max. výška 5,10 metru

Přemísťována manuálně, max. výška 16 metru - SÉRIE PK

Přemísťována manuálně, max. výška 16 metru

Ze soupravy SR05 a SR11 všechny zvedací plošiny ze série PK mohou být jednoduše naložené a vyložené dokonce jedním operátorem.

 • Max. výška 16 m
 • Nosnost 200 Kg
 • Koš pro 2 operátory
 • Centrála 220 V s motorem ponořeným v oleji

Přemísťována manuálně, max. výška 16 metru

Přemísťována manuálně - SÉRIE PKC10, SÉRIE ZP

Přemísťována manuálně
 • Nejvíce kompaktní mezi pevnými zvedacími plošinami tohoto typu
 • Nosnost 120 Kg
 • 4 stabilizátory umožňují používání zvedací plošiny na nerovné podlaze

Přemísťována manuálně

Nájezdové rampy z hliníku

Nájezdové rampy z hliníku

Ověřené a stvrzené certifikátem.

Nájezdové rampy z hliníku

Pro sérii PK a ZP se používá speciální rampa s minimální šířkou 80 cm, nebo 3 ks ramp s minimální šířkou 25 cm. Doporučují se rampy bez okrajů.

Nájezdové rampy z hliníku

Co je u nás nového

Bezplatná služba pro naše zákazníky

Pro zájemce kteří mají zájem řešit kvalifikovaně opravy jeřábových drah, nabízíme v období od 1.1. do 31.3.2024 zdarma prohlídky konstrukcí JD a vypracování nezávazné nabídky k odstranění zjištěných vad, nedostatků nebo provedení modernizace.

VÍCE INFORMACÍ

Mimořádna akce na žebřík MFTS/250

Nabízíme žebřík MFTS/250 za mimořádných 23.990 ,- Kč bez DPH. z původní ceny 32.890,-Kč bez DPH V případě zájmu volejte na číslo: +420 736 138 632 nebo pište na email: mkoutny@cevas.cz

VÍCE INFORMACÍ

Nová povelová souprava od Itowa

ITOWA uvádí na trh nový dálkový rádiový ovladač RUNNER 9 / 11, navrženo ještě pro lepší bezdrátové ovládání různých strojů v průmyslové oblasti, zejména mostových jeřábů a zdvihadel.

VÍCE INFORMACÍ

Kde nás najdete ?

ČEVAS group s.r.o.

Ostravská 51
739 25 Sviadnov
Frýdek - Místek

Telefon: +420 558 655 572
Telefon: +420 603 513 284

E-mail: cevas.cz@cevas.cz